Димитър Телкийски заби последният пирон за победата 3:1 на тима си Апоел срещу Макаби в дербито на Тел Авив. Българинът се появи като резерва в 58-ата минута на мястото на Луз и в продължението на мача оформи крайния резултат през оголената защита на противника.

Другият българин в състава на Апоел - Елин Топузаков игра цял мач и отново се отличи със силни прояви. Срещата започна по-добре за символичните домакини, които откриха в 21-ата минута чрез стража на Апоел - Енияма, който нелепо не успя да хване топката и си отбеляза автогол.

В самият край на полувремето обаче Бадир успя да изравни за 1:1. След почивката Апоел бе по-напорист в атаките си и успя да измъкне победата. Резервата Зехави даде преднина за тима си в 72-ата минута, а в 92-ата Телкийски затвърди победата. Така с успеха Апоел (Тел Авив) събра 41 точки и е на само една зад лидера Макаби (Хайфа) след 22 изиграни двубоя.

Трети в класирането е тимът на Лотар Матеус - Макаби (Нетаня) с 39 точки, който бе елиминиран за Купата на УЕФА от нашия Черно море. След загубата Макаби (Тел Авив) продължава да е с актив от 23 точки, точно над отборите, които изпадат от лигата.

МАКАБИ (ТЕЛ АВИВ) - АПОЕЛ (ТЕЛ АВИВ) 1:3

1:0 Енияма (21) авт.
1:1 Бадир (45)
1:2 Зехав (72)
1:3 Телкийски (90)

Макаби (Тел Авив): Йеврич, Мегрелишвили, Иечиел, Мишаелоф, Шпунгин, Джонсън, Израелевич, Йени (Роман 76), Бузагло, Явроян

Апоел (Тел Авив): Енияма, Топузаков, Антеби, Дъглас, Вермут (Канада 88), Наткхо, Бадир, Луз (Телкийски 58), Ядин, Йебоа, Лала (Зехави 63)