Ивелин Попов бе сред титулярите на своя Спартак (Москва), при победата над Ростов. Двубоят на "Лужники" завърши с минимален успех за столичани с 1:0, а гостите доиграха двубоя с едва девет футболисти.

Българският нападател остана на терена до 68-та минута, когато беше заменен от Лоренцо Мелгарехо. В този момент от двубоя крайният резултат вече беше оформен и отсъствието му не повлия на изхода.

Иначе Ростов остана с десет души точно преди почивката, когато беше изгонен с директен червен картон Фьодор Кудряшов. Но голове до края на първата част не паднаха. Развръзката остана за след почивката.

В 53-та минута Денис Глушаков се разписа след асистенция на Зе Луис и в крайна сметка това се оказа и единственият гол в мача. 13 минути след това Попето беше сменен.

А за да стане задачата на Ростов непосилна, гостите останаха деветима на терена четвърт час преди края, когато беше изгонен и Сесар Навас за втори жълт картон.

Така Спартак излезе на върха с 22 точки, а една пред преследвача ЦСКА. Ростов остана с 16 на петата позиция и така този тим изпусна важни точки в битката за челото и квотите в Европа.