Красимир Балъков постигна победа с отбора си Санкт Гален в 30-ия кръг от швейцарското първенство и тимът му има вече 32 точки.

След днешния успех над кандидата за титлата Йънг Бойс с 2:0, играчите на българския треньор настигнаха Ксамакс (Нюшател), заемащи 8-ото място в класирането. Йънг Бойс е на 2-о място в класирането с 58 точки, а начело е
Базел с 59.

Бразилецът Зе Витор откри резултата за Санкт Гален в 21-ата минута с красиво попадение, възползвайки се от дълго подаване на Желаберт. Чиконе направи 2:0 в 39-ата минута, след като се възползва от грешка в защитата на гостите и прати топката в долния десен ъгъл.

В другата среща от днес последният в класирането Тюн се наложи с 2:1 над Ксамакс и има 25 точки, със 7 по-малко от Санкт Гален. От първенството на Швейцария, което е с 10 отбора, изпада директно само един отбор. Предпоследният в класирането
пък играе допълнителен плейоф с 2-ия във втора лига.