Българският национал Станислав Манолев и клубния му отбор ПСВ Айндховен излязоха начело във временното класиране на първенството на Холандия. Снощи българинът и съотборниците му биха с 3:2 Спарта Ротердам в първата среща от 15-ия кръг. Манолев бе на терена цял мач и дори пропусна да се разпише в края му.

Данко Лазович изведе ПСВ Айндховен напред в 13-ата минута, като бе точен с глава след неубедителна игра на отбраната на Спарта. В 29-ата минута обаче домакините осъществиха много хубава атака и Ридел Пупон с прецизен удар изравни.

Отново Пупон даде аванс на Спарта в резултата в 55-ата минута. В 69-ата минута обаче резервата Джонатан Райс изравни, а четири минути по-късно Балаш Джуджак донесе победата на тима си. Унгарецът се разписа с техничен удар по земята, при който топката се отби от десния страничен стълб на вратата на Спарта и се оплете в мрежата.

След тази победа ПСВ измести Твенте на националния ни вратар Николай Михайлов от първото място в класирането. Манолев и компания са с точка повече от Твенте, който обаче е с мач по-малко.