Бившият капитан на националния отбор на България Ивелин Попов изигра цял мач за Ростов при победата над Спартак (Москва) с 4:1. Попето пропусна дузпа срещу бившия си тим, но успя да се отчете с асистенция.

Десподов и Щурм (Грац) с изненадващо поражение в австрийската Бундеслига

Българският национал записа цял мач

Ростов поведе в резултата чрез Зайнутдинов, който засече с глава центриране от дясно. В 45-ата минута Ивелин Попов застана зад топката за изпълнение на дузпа. Попето се опита да надхитри вратаря с наказателен удар тип Паненка, но стражът остана на мястото си и улови топката. В 53-ата минута Йонов направи резултата 0:2. В 79-ата минута Попов изпълни къс корнер, негов съотборник му върна топката, той центрира и Кристяков с глава направи резултата 0:3. Малко по-късно Спартак върна едно попадение, но в 83-ата минута Бактиер Зайнутдинов оформи крайното 1:4 след хубав удар извън наказателното поле.