Спартак (Москва) на Ивелин Попов увеличи на 8 точки аванса си на върха пред Зенит след успех с 3:1 като гост на Уфа в среща от 22-ия кръг на руския елит.

Българския футболист не беше сред титулярите, но се появи веднага след почивката на мястото на Луис Адриано. По това време Спартак водеше с 1:0 след попадение на Денис Глушаков (38'). В 56-ата минута Куинси Промес удвои от дузпа. След това Ивелин Попов пропусна две положения, а изкара и жълт картон на съперников играч.

Пет минути преди края домакините върнаха напрежението върху столичани с попадение на Иван Обляков, но до изненада не се стигна, защото в добавеното време Лоренсо Мелгарехо фиксира крайното 3:1.

В Русия: Георги Миланов и Ивелин Попов са сред петимата най-добри в първенството