Българският национал Ивелин Попов и неговият Спартак (Москва) претърпяха драматично поражение тази вечер от ПАОК, след като гръцкия гранд достигна до пълен обрат с 3:2, след като губеше с 0:2.

Родният ни футболист се отчете с гол и записа доста силен мач, но това не бе достатъчно за неговия тим да си тръгне с победа от първия мач от третия квалификационен кръг в Шампионската лига.

Ивелин Попов не иска да си ходи от Спартак (Москва)

Попето: Искам да изпълня договора си със Спартак (Москва)

"С Масимо Карера си изяснихме някои неща"

Преди началото на срещата отново имаше грозни сцени. Част от най-агресивните ултраси на гърците нападнаха група руски журналисти и им отнеха акредитациите. По-късно стана ясно, че някои от руснаците са се простили с лични вещи и пари, а един дори е бил ударен в лицето.

Попето започна двубоя като титуляр и още при първата атака на Спартак успя да се разпише. Той получи хубав пас от Роман Зобнин и с бърз, прецизен удар преодоля вратаря на домакините. В 17-ата минута, тимът му удвои чрез Промес, който имаше късмет при шута му да се получи рикошет в тялото на бранител на ПАОК и така топката стана доста трудна за стража.

В 29-ата минута, Зобнин игра с ръка в наказателното си поле и реферът веднага отсъди дузпа, която бе реализирана от Прийович, който намали на 1:2. Осем минути след това се стигна до 2:2, след като Лимниос се възползва от грешка на отбраната. Точно преди самия край на първото полувреме Пелкас донесе победата на ПАОК, след като отбеляза за 3:2. Във виновник за гола му се превърна Максименко, който не успя да улови добре насочена към него топка.