Коняспор, в който играе българският национал Димитър Рангелов, хвърли една от големите изненади в турнира за Купата на Турция. На четвъртфиналите той победи с 2:1 като гост в Истанбул гранда Бешикташ. През март предстои реванш, на който Коня ще е домакин.

Рангелов не попадна в титулярната единадесеторка. Първото полувреме премина при превъзходство на гостите, които поведоха с 1:0 с гол на Дженк Тосун в 31-вата минута.

Българинът се появи на терена веднага след почивката и това внесе коренен обрат в играта на домакините. За него съществен принос имаше и Митко.

В 64-та минута той беше изведен сам срещу вратаря на Бешикташ и беше спънат от Марсело на границата на наказателното поле. Играчът на "орлите" беше изгонен за провинението си, докато от прекия свободен удар Риад Баич изравни за 1:1.

С числено преимущество на терена, играчите на Коняспор тръгнаха да търсят обрата и го постигнаха. В 79-та минута Волкан Фъндъклъ направи 2:1, а в атаката отново дейно участие имаше и Рангелов. Българинът получи и жълт картон в 85-та минута, защото предотврати една контра на Бешикташ в центъра на терена.