Мартин Тошев и неговият Шахтьор Караганди ще играят финал за купата на Казахстан. Шахтьор победи и като гост шампионът Тобол с 2:0 и общ резултат 7:2 се класира за финалната среща,която ще се играе на 28-ми ноември. Противник там на Тошев и компания ще бъде Кайрат Алма Ати.

Роденият в Крупник голмайстор игра вчера само през първото полувреме, но това не му попречи да вкара втория гол за своя отбор в 39-тата минута. Четири минути преди това Павел Назаренко бе открил резултата за гостите. На полувремето Тошев бе заменен, за да бъде запазен за финала. Заради студеното време този двубой се игра на закрито.

За бившият голмайстор на Пирин и Септември, Шахтьор Караганди е вторият му отбор в Казахстан. Преди това бе водещ реализатор на Жейтису Талдикорган. В кариерата си е играл още в Германия, Ливан и Румъния.