Още един българин се присъедини към колонията в Металург (Донецк) и така в украинския клуб вече има четирима наши сънародници, предаде БТА. Старши треньорът, Николай Костов, привлече в щаба си бившият треньор на вратарите в Славия и в Монтана, Николай Донев.

Той работи в Монтана през миналата година, но от лятото се присъедини към Металург Донецк на лагера на тима в Австрия. Николай Донев е бивш вратар на Локомотив (София) и Етър (Велико Търново), като и с двата клуба печели шампионската титла на страната.

Чавдар Янков пък беше най-добър в състава на украинския тим при успеха с 2:0 над ЦСКА (Москва) в контролна среща. В 13-ата минута Джордже Лазич откри резултата, след като получи пас от Янков, който овладя топката около дъгата и я върна в пеналта. Две минути по-късно бившият футболист на Левски, Зе Соарес, можеше да вкара второ попадение, получавайки отличен пас от Янков, но се забави и не стреля добре. Но Соарес се реваншира частично малко по-късно, когато направи отлична атака с Годин, а топката попадна в Чиприян Танасе. Румънецът нямаше проблеми и вкара за 2:0, като този резултат се оказа краен.

Другият български футболист в Металург (Донецк) Велизар Димитров, ще започне леки тренировки след около месец. В средата на месеца той претърпя операция на адукторите и в момента се възстановява по план.