Станимир Стоилов и неговият Астана за втора поредна година удивляват футболна Европа с присъствието си! След като миналата година казахстанците достигнаха до групите на Шампионска лига, днес Мъри и футболистите му отвориха широко вратата за групите на Лига Европа, след като Астана се наложи с 2:0 над беларуския БАТЕ Борисов, който преди години отстрани Литекс именно с българския треньор.

Днес обаче Астана бе далеч по-добрият и искащ победата отбор през всичките 90 минути, а резултатът можеше да е далеч по-голям от 2:0, ако мерника на Ибраими, Каняс и Кабананга бе по-точен през първото полувреме.

През втората част последният се реваншира за пропуските си и откри резултата за Астана в 70-та минута - 1:0!. Голът успокои футболистите на домакините, които започнаха търпеливо да разиграват топката в центъра на терена, с идеята да вкарат втори гол на контраатака.

Така и стана - след корнер в полето на Астана, топката бързо бе изнесена в половината на съперника, наложи се вратарят да излезе и да изчисти топката преди Кабананга да я достигне, но кълбото попадна в Нургалиев, който от близо 40 метра вкара за 2:0, с което оформи крайния резултат в мача.