Елитният азербайджански Нефтчи обмисля да се откаже от намерението си да привлече българския национал Здравко Лазаров от руския Шинник, съобщава местната преса.
Азерите направиха запитване до тима от Ярославъл за условията за евентуален трансфер на нападателя, но в момента ръководството на отбора се колебае дали да стартира преговори.

Колебанието на клубната управа е свързано с възрастта на играча, който вече е на 32 години. Според източник от ръководството на Нефтчи шансът Лазаров да бъде закупен е 50:50.

Английският Лестър загуби с 2:3 от Бирмингам в контролна среща, в която пълни 90 минути за "лисиците" изигра бившият капитан на ЦСКА Александър Тунчев, а едно полувреме като титуляр за записа Радостин Кишишев. Въпреки загубата отборът на Лестър се представи много добре.

Мат Фрайът изравни за 1:1 в 35-та минута след първия гол на Себастиан Ларсон за Бирмингам, преди лятното попълнение на гостите Кевин Филипс да отбележи два гола във вратата на Хендерсон. Последният гол на Филипс бе в продълженията на срещата за 2:3, а преди него резултатът бе изравнен от "лисиците" чрез Леви Портър.