Националът Васил Божиков направи много силен мач за Слован (Братислава), който се наложи над Рапид (Виена) с 2:1 в мач от третия предварителен кръг на Лига Европа.

Словаците успяха да стигнат до успеха и с голяма доза късмет, но заслужават адмирации, имайки предвид, че губеха в резултата. Гостите от Виена поведоха с гол на Шааб в 12-ата минута, но след близо половин час игра Васил Божиков възстанови паритета, вкарвайки с глава от корнер.

В 49-ата минута домакините стигнаха до пълен обрат след автогол, а късметът отново бе с тях минути преди края на срещата, когато Савичевич пропусна дузпа за Рапид.

Потенциални съперници на ЦСКА и Лудогорец мачкат, две "бомби" в Лига Европа тази вечер