Морейрензе на Стивън Петков бе близо до класиране за полуфиналите на Купата на Лигата на Португалия, но допусна да бъде обърнат от Арука и отпадна след загуба с 1:2 на собствен терен.

Българският нападател започна двубоя на резервната скамейка, но се появи в игра девет минути преди края на редовното време, когато отборът му вече изоставаше в резултата.

Морейрензе поведе в 44-ата минута, когато Андре Луис бе точен от дузпа. Тиаго Ешгайо изравни в 70-ата минута, а девет по-късно Рафа Мухика се разписа за 1:2.

Отборът на Стивън Петков ще запомни участието си в турнира с това, че отстрани Бенфика в груповата фаза. Двата тима бяха с равен актив от 7 точки и равна голова разлика (+3), но Морейрензе отбеляза с един гол повече.