Българският нападател Илиян Мицански изигра пълни 90 минути за отбора на Заглебие (Любин), който загуби с 0:1 гостуването си на Лехия (Гданск) и остана в зоната на изпадащите след осмия кръг на полското първенство. Заглебие е на предпоследното 15-о място с 4 точки, а една повече има Арка (Гдиня), където играят Любомир Любенов и Стойко Сакалиев.

Единственият гол в мача отбеляза Михал Лабедзки, който в 88-та минута бе точен за крайното 1:0 в полза на шестия в класирането Лехия (Гданск). Мицански започна в нападателен дует с Махамаду Траоре, а според официалния уебсайт на Заглебие двамата са показали отличен синхрон помежду си и са оставили добри впечатления за публиката и на треньора Франтишек Шмуда. Червен картон за Заглебие получи Пьотр Швиерчевски в добавеното време на мача.

В неделя Арка (Гдиня) гостува на четвъртия във временното класиране Полония (Битом). Временен лидер преди изиграването на останалите срещи от осмия кръг е Висла (Краков) с 19 точки. Втори с мач повече и със 17 точки е Легия (Варшава), а на последно място, единствено зад Загленбе и Арка, се намира Ягелония (Бялисток) с актив от едва 1 точка.