Българският нападател Милчо Ангелов потвърди, че се намира в много добра форма и вкара два гола за успеха на ФК Брашов с 4:0 над Думбравица в сруща от 12-ия кръг на румънската Втора лига.

Ангелов откри резултата в 19-ата минута, а в 58-ата покачи преднината на своите. Още два гола добави Александру Тудор-Саим, който оформи най-убедителната победа на тима от началото на сезона с точните си изстрели в 83-ата и в 87-ата минути.

С успеха Брашов събра 16 точки след 12-ия кръг и се намира на 12-о място в класирането, като изостава на 5 от Политехника (Яш), който заема 6-ата позиция, последна за място в плейофите.

Ангелов можеше да се разпише в 18-ата минута, но вратарят на гостите от Думбравица спаси удара му с глава. Секунди по-късно след сензационно центриране на Дaн Спътару българинът получи топката на волето си и простреля човека под рамката. В 59-ата минута бившият нападател на Черноморец, ЦСКА и Славия вкара с глава от малкото наказателно поле, засичайки ново подаване на Спътару. Ангелов остана на терена до 86-ата минута, когато беше заменен от Янис Мбомбо.

Към юношата на Черноморец (Бургас) има интерес от два отбора от румънската Първа лига и няма да е изненада, ако той смени отборите на полусезона.