Мидтиланд осъществи феноменален обрат срещу ФК Копенхаген и стигна до победа с 3:2, след като имаше два гола пасив в мач от поредния кръг на плейофите за титлата в първенството на Дания.

Така отборът на Божидар Краев отново се изравни с Брьондби на върха във временното класиране. Българският национал влезе в 88-ата минута на мястото на Микел Дуелунд.

Федерико Сантандер даде преднина на ФК Копенхаген в 13-ата минута. В началото на втората част Виктор Фишев удвои преднината на хегемона в датското първенство в последните години.

Четири минути по-късно Тим Спарв намали след разбъркване в наказателното поле. След час игра Ерик Святченко изравни след удар отблизо. В 79-ата минута Артьом Довбик направи пълен обрат след силен удар под гредата.

Мидтиланд и Брьондби имат по 66 точки, третият Нордселанд е с 53, а ФК Копенхаген е чак 4-и с 47 пункта.

Шеф в Мидтиланд: Доволни сме от прогреса на Божидар Краев

"Нужно му бе повече време, отколкото очаквахме"