Българинът Мартин Минчев се разписа при победата на Спарта Прага над Яблонец с 5:1 като гост в мач от четвъртия кръг на футболното първенство на Чехия.

Минчев бе титуляр и вкара третия гол за Спарта в 35-ата минута, правейки резултата 3:0 за гостите. Българинът остана на терена до 68-ата минута, когато бе заменен от нигериеца Виктор Олатунджи.

Мартин Минчев се разписа за Спарта (Прага) при разгром над Андерлехт

Победата бе четвърта поредна в шампионата за тима от Прага, който оглавява временното класиране с 12 точки.

Преди Мартин Минчев за Спарта Прага отбеляза на два пъти 20-годишният защитник Мартин Витик в 12-ата и 26-ата минути.

Още до почивката гостите реализираха нови две попадения. В 39-ата точен бе финландецът Каспер Кайринен, а в първата минута на добавеното време се разписа Томаш Визнер.

Домакините от Яблонец намалиха на 1:5 чрез Вацлав Дръхал в 60-ата минута.