Българският национал Мартин Минчев отбеляза две попадения при победата на Ризеспор с 3:1 като гост на последния в турската Суперлига Истанбулспор в мач от 31-вия кръг. Нападателят започна като титуляр и остана на терена до 68-ата минута, когато отстъпи мястото си на Адолфо Гаич.

Мачът започна чудесно за гостите от Ризеспор, които излязоха напред в резултата в 4-тата минута след асистенция на Алтин Зечири. Косоварът изведе Минчев в 44-тата минута, а родният футболист удвои преднината на Ризеспор.

В 64-тата минута Минчев покачи на 3:0. Малко след това той беше изваден от игра за сметката на Гаич. Неговите съотборници успяха да направят победата си по-убедителна. Дейвид Бабаджиде се разписа в последната минута от редовното време. В следващия кръг от шампионата Ризеспор посреща Анталияспор.

След победата Ризеспор се изкачи до петото място в класирането с актив от 45 точки, докато Истанбулспор остава последен с 13.