Спарта (Прага) допусна втора поредна загуба в чешкото първенство. Столичния гранд загуби с 2:4 у дома от Чешке Будьовице. Българският младежки национал Мартин Минчев се появи в игра в 65-ата минута, но не успя да помогне на своя отбор да избегне поражението.

Спарта стартира сезона с шест поредни успеха, но след осмия кръг регистрира второ поражение.

В 14-ата минута Карол Мезарош се отскубна от защитата и преодоля вратаря Милан Хеча. В 33-ата минута Карлсон изравни.

Гостите отново поведоха шест минути след почивката с гол на Бранднер. В 63-ата минута Крейчи отново изравни. Минута по-късно Чешке Будьовице поведе отново с гол на Яворек.

В 65-ата минута Минчев замени Плавсич. Крайният резултат оформи Бранднер в добавеното време.

Спарта остава на второ място във временното класиране с 18 точки. Лидер е Славия (Прага) с 22 пункта.