Станимир Стоилов продължава да гази, откакто пое втородивизионния Гьозтепе. Този път отборът му разби с 5:1 лидера в Лига 1 и абсолютен фаворит за първото място Еюпспор, който е воден от бившия футболист на Барселона и Атлетико (Мадрид) - Арда Туран.

Така Мъри е с 5 успеха от 5 двубоя във всички турнири. Той изведе тима си до 4 победи в първенството и една в Купата на Турция. Интересното е, че Гьозтепе за първи път инкасира гол във вратата си под ръководството на бившия треньор на Левски. С триумфа тимът вече се залепи до втория в класирането Коджаелиспор, а водачът Еюпспор е със 7 точки повече в актива си. От Лига 1 в елита автоматична промоция печелят първите два отбора, докато тези между трето и седмо място ще участват в плейофите.

Дербито във второто ниво на турската футболна пирамида започна ударно за Стоилов и момчетата му, които поведоха с 2:0 още до 10-ата минута. Нигерийският нападател Кенет Мама откри, а алжирецът Билел Месауди бързо удвои. След това Еюпспор на Арда Туран пое инициативата и заслужено намали точно преди почивката чрез юношата на Шалке Ахмед Кютючу.

През второто полувреме обаче Гьозтепе тотално доминираше над своя опонент и заслужено стигна до крайния успех с 5:1. В 56-ата минута Ялчън Каян реализира дузпа, а резервата Ахмед Илдиз в 70-ата зарадва феновете на стадион "Гюрсел Аксел" за четвърти път. Малко преди края той се разписа и от дузпа, с което фиксира разгрома. В следващия кръг Гьозтепе гостува на седмия в класирането Бодрумспор. Срещата е на 24 декември (неделя) от 12:30 часа.