Станимир Стоилов и Анортозис изпуснаха финала за купата на Кипър. След 1:1 в първия мач воденият от българския специалист отбор отстъпи с 1:2 като домакин на Аполон в реванша.

Анортозис започна страхотно срещата, след като в 7-ата минута Кафу откри резултата. Около двадесет по-късно двубоят беше прекъснат за орпеделено време.

Хвърлена от феновете на гостите бомба свали на земята Марангоз. За негово щастие състоянието му беше отлично. В начало на второто полувреме запалянковците на Аполон принудиха съдията отново да прекъсне временно двубоя. Те започнаха да замерят играчите с бутилки, някои от които бяха и улучени.

Четвърт час преди края гостите се върнаха в играта с гол на Бангура за 1:1. И когато всички очакваха продължения, в 93-ата Мърдакович направи 2:1 за Аполон, което означаваше класирана за финала.

Българският национал Станислав Ангелов се появи в игра само минута преди победния гол за гостите.

Съперник на Аполон ще бъде Омония. "Детелините" спечелиха с 1:0 в първия мач и загубиха с 0:1 от Етникос в реванша. С гол в 113-ата минута след продължения обаче отборът от Никозия ще спори за трофея.