ПСВ Айндховен е на път да изпусне преднината си от три точки пред втория Твенте. В първи мач от 16-ия кръг на Ередивизи "филипсите" загубиха с 2:4 гостуването си на НАК Бреда. Българският национал Станислав Манолев беше включен в групата, но остана на резервната скамейка.

Гостите от Айндховен повеждаха на два пъти, но в крайна сметка паднаха. И то с човек повече на терена. Йонатан Райс откри резултата в 17-ата минута, а след половин час игра Сантиаго Леонардо изравни. Радостта на домакините трая едва три минути, след като Балаш Джуджак отново изведе ПСВ. Голът не стресна НАК, които правеха всичко възможно, за да изравнят. И няколко минути преди почивката Матийо Амоа възстанови статуквото - 2:2.

Малко след началото на второто полувреме домакините обърнаха развоя в своя полза. В 50-ата Али Бусабун беше точен за 3:2. Четвърт час по-късно НАК върна надеждите на ПСВ за нещо от тази среща. Кеес Луикс си изкара втори жълт картон и остави отбора си с човек по-малко. Късметът обаче беше на тяхна страна и в 79-ата Матийо Амоа отбеляза втория си гол за крайното 4:2.