Българският национал Станислав Манолев записа цял мач за ПСВ Айндховен при домакинската победа с 3:2 над НЕК Ниймеген от 1/4-финалите на турнира за купата на Холандия.

Двата отбора изнесоха невероятно първо полувреме. Три от головете бяха отбелязани за пет минути преди почивката. Именно след това в началото на мача пък Дриес Мартенс откри резултата в полза на "филипсите". Само десет по-късно обаче Ник ван дер Фелден възстанови равенството, след като защитата на ПСВ не успя да се справи с центрирана в наказателното поле топка.

Все пак в 41-ата домакините отново излязоха напред след точен удар на Тим Матавз. Две по-късно Кевин Строотмен покачи на 3:1. И докато всички очакваха последния съдийски сигнал за първата част, в 45+1 минута Ласе Шьоне върна НЕК в играта.

През второто полувреме динамиката се запази, но до нов гол не се стигна. А това означаваше победа за ПСВ Айндховен и място на 1/2-финалите.