Българският национал Станислав Манолев игра пълни 90 минути за ПСВ Айндховен, който се наложи с 3:1 над Фейенорд в среща от седмия кръг на холандското първенство. С успеха ПСВ Айндховен вече има 17 точки и излезе на първо място в класирането.

Два гола за ПСВ Айндховен наниза Дани Куверманс, с които тима на Манолев поведе с 2:0. В 11-ата минута след пас на Балаш Джуджак стана 1:0, а за второто попадение в 20-ата минута асистира Данко Лазович. Андюеле Слори намали за домакините от Фейенорд в 23-ата минута, но осем минути преди края на частта Отман Бакал оформи крайното 3:1 за ПСВ.

В друг мач Аякс размаза с 4:0 Венло като гост. И четирите попадения бяха дело на уругвайския им нападател Луис Суарес. Той вкара в третата, 68-ата, 70-ата и 90-ата минута. Аякс е на трето място във временното класиране с 16 точки, следван от Фейенорд с 14. След тях са Утрехт с 13 и шампионите от АЗ Алкмаар с 12.

Миналогодишните вицешампиони от Твенте също спечелиха като гости - 2:0 над Хееренвеен, и събраха 17 точки, но по-слабата им голова разлика ги оставя втори. Националният вратар Николай Михайлов остана на резервната скамейка, а попаденията за Твенте реализира словакът Мирослав Стох, който през лятото дойде от втория състав на Челси. Най-напред той откри резултата в 22-ата минута след пас на ветерана Блейс Нкуфо, а в 72-ата добави още едно попадение.