Българският нападател Димитър Макриев игра титуляр при равенството 1:1 на Александрия като гост на Оболон Киев в мач от 22-ия кръг на украинското футболно първенство. Националът остана на терена през всичките 90 минути на двубоя и малко преди изтичане на редовното време получи жълт картон.

Другият българин в състава на Александрия - защитникът Виктор Генев, също беше в стартовите 11 и също остана в игра до последния съдийски сигнал. Сергей Старенкий откри резултата в полза на гостите в 49-ата минута, но Александър Мандзюк изравни в последната трета минута на продължението.

След този двубой Александрия е на предпоследното 15-о място в класирането с актив от 15 точки, я Оболон е на 16-а позиция с три точки по-малко.