Българският нападател Димитър Макриев вкара първия си гол за сезона и донесе домакинска победа на Неа Саламина срещу Етникос Ахна с 1:0 в среща от кипърското първенство.

Макриев се появи в игра в 60-ата минута на мястото на холандеца Насир Маачи и в последните секунди беше точен от дузпа, отсъдена заради фаул срещу 34-годишния защитник Жоао Педро-Чина.

За гостите от Етникос играха двама българи - защитниците Филип Филипов и Борислав Стойчев, който в 71-ата минута беше изгонен от игра за два жълти картона.

С успеха си Неа Саламина е на седмо място с 16 точки. Етникос Ахна е девети с 11 точки.

В същото време АЕК Ларнака излезе начело в класирането с 4 точки аванс, след като събра 31 с победата си с 1:0 над Ермис (Арадипу). За гостите от Ермис цял мач игра бившият капитан на Ботев (Пловдив) Йордан Христов.