Своеобразното дерби в Румъния между представители на Левски и ЦСКА завърши с успех за "сините" Радослав Димитров се отличи с две асистенции при победата на Ботошани с 3:2 над гостуващия Университатя Крайова в мач от 14-ия кръг на румънското футболно първенство.

Общо петима българи взеха участие в срещата.

На вратата на домакините цял мач пази националът Пламен Илиев, а за гостите като титуляри започнаха Христо Златински и Апостол Попов, а пет минути преди края от резервната скамейка в игра влезе и Валентин Илиев, който дебютира за отбора в кампанията.

Ботошани поведе още в третата минута, когато след центриране на Димитров от дясно към далечната греда Атила Хаднад с глава засече в мрежата.

Нуно Роча изравни с удар отблизо в 12-ата минута, но след ново добро подаване в наказателното поле от дясно на Димитров в 42-ата минута Хаднад вкара красив гол с удар от въздуха с гръб към вратата.

Куентен Мартинус направи 3:1 четвърт час преди края, а в 81-ата минута Златински получи директен червен картон след грубо нарушение срещу Гонсало Кабрера.

С човек по-малко гостите стигнаха до втори гол в добавеното време, когато Андрей Иван беше изведен сам в пеналта срещу Пламен Илиев и прати топката в мрежата.

Ботошани прекъсна серия от два месеца и седем поредни мача без успех и с 12 точки се изкачи на 11-о място.

Университатя е 7-и с 19 точки, след като записа четири победи и равенство в предишните си пет срещи.