Воденият от Стойчо Младенов Кайсар записа шести мач без допуснат гол в първенството на Казахстан. Тимът от Кизилорда завърши 0:0 при гостуването си на Акжайк.

Това бе и трети мач поред без победа на Кайсар, като във всички тях не падна гол.

В друг мач от кръга Ордабаси на Георги Дерменджиев победи с 2:1 като гост доскорошният отбор на Никола Спасов Кизил-Жар. Родният специалист бе уволнен през седмицата.

Коронел даде преднина на Кизил-Жар в 16-ата минута, а в Диакхате изравни в края на полувремето. В 79-ата минута Тунгишбайев донесе трите точки на Ордабаси.

Тимът на Дерменджиев, който бе в серия от 3 поредни поражения преди днешния мач, остава на 4-о място с 19 пункта. Кайсар е на 8-а позиция със 7 точки по-малко.