Йоан Стоянов изигра поредния си силен мач в първенството на Израел. Българският национал, който е преотстъпен от Апоел (Беер Шева) на Секция (Нес Циона), се разписа при драматичното равенство 3:3 срещу Ирони (Кирят Шмона). Той откри резултата в 18-ата минута, а в 37-ата направи и асистенция за попадението на Алмог Бузагло.

Домакините се върнаха в мача с точни изстрели на Сенин Себай и Мухамед Шакер още до почивката. В 50-ата минута Шакер вкара още един гол и Ирони осъществи пълен обрат, но в добавеното време Леван Куталия донесе точката на Секция от дузпа. Стоянов остана на терена до 77-ата минута, когато беше заменен от Нес Насим Замир.

В класирането води Макаби (Хайфа) с 36 точки, пред Макаби (Тел Авив) и Апоел (Беер Шева) с по 32. Секция (Нес Циона) на Йоан Стоянов заема предпоследното 13-о място с актив от 12 точки.