Националът Илиян Стоянов изигра вчера своя мач № 100 в японската Джей лига, пише "Меридиан Мач". Коловати бе титуляр и игра 90 минути за Санфрече Хирошима при победата с 2:1 като гост над Монтедио Ямагата.

Успехът изкачи отбора на бившия футболист на Левски на третото място в красилането преди паузата за световните квалификации. Санфрече изостава на 2 точки от втория Кавазаки Фронтале и на 10 от лидера Кашима Антлърс.

Илиян Стоянов е сред лидерите в класацията за най-добър защитник, а през май бе избран за играч на месеца. В предишния кръг Санфрече спечели с 2:1 в дербито с Урава Ред Даймъндс, който е считан за японския "Галактико", въпреки ме сега не върви добре в класирането. Този успех бе постигнат пред повече от 30 000 зрители и е първият за Санфрече над този съперник от 10 години.

Иначе вчера тимът о Хирошима ликува след голове на Такаянаги (62) и Сато (80). Между тях Фурухаши за кратко изравни в 71-ата минута. "Виолетовите" и българският национал нямат загуба в последните 6 мача, в които записаха 4 победи и 2 равенства.

В 100-те си мача в Джей лигата Илиян Стоянов има 5 гола. Освен това той има 32 мача и 2 гола в Джей лига 2, 23 мача за "Набиско Къп" и 12 мача за Купата на Императора. През 2005 и 2006 година той спечели "Набиско Къп", която е известна и като Купата на лигата с екипа на ДЖЕФ Юнайтед, а на 1 януари 2008 година игра финал за Купата на Императора със Санфрече. Малко по-късно обаче той спечели Суперкупата на Япония.

През 2005 година българският футболист бе избран в идеалния отбор на Джей лигата.