Българският халф Илиан Илиев-младши бе титуляр за своя Аполон (Лимасол) в дербито с АПОЕЛ (Никозия) от 14-ия кръг на първенството на Кипър. Той остана на терена 68 минути, преди да бъде заменен от Ранжело Янга.

Иначе срещата завърши без победител - 1:1. Аполон пръв поведе в резултата с гол на Багали Дабо в 43-ата минута, но Андреас Каро възстанови равенството в 74-ата минута.

Гълъбинов титуляр при равенство на Реджина

Гостите завършиха мача с човек по-малко

Гостите завършиха мача в намален състав, след като в 86-ата минута Андреас Панайоту си изкара втори жълт и червен картон.

След това реми Аполон остава начело в класирането с 29 точки, но е с мач повече от втория АЕК (Ларнака), който тепърва има да играе мача си от този кръг. АПОЕЛ пък се намира на 7-ата позиция със 17 точки.