Отборът на Ал Кадисия, с треньор българския специалист Димитър Димитров-Херо, се наложи с 2:0 като гост над Ал Итифак в среща от 21-ия кръг на първенството на Саудитска Арабия. Това е втора поредна победа за отбора на Херо, който в миналия кръг удари Ал Хазм с 3:1 на собствен терен. След този резултат Ал Кадисия заема 10-о място със 17 точки и почти сигурно си гарантира оставане в елита на Саудитска Арабия и за следващия сезон.

Попаденията вкараха Мбарк Ал Асмари в 65-ата минута и Фахд Ал Шахри пет минути преди края на срещата. Любопитното е, че и за двамата това са първи техни голове в професионалния футбол. Полузащитниците станаха титуляри в отбора си именно след пристигането на Херо в клуба от пристанищния град Хобар.