Георги Дерменджиев постина четвърта поредна победа в първенството на Казахстан със своя нов отбор - Ордабаси. Тимът на българския специалист надви с 3:1 Актобе и към момента дели първото място във временното класиране с Астана с по 12 точки.

"Ордабаси има нов треньор и нова философия за футбола. Ще ставаме все по-добри", заяви Дерменджиев след срещата.

Другите двама български треньори в Казахстан - Стойчо Младенов и Никола Спасов допуснаха поражение.

Кайсар на Младенов отстъпи с 0:1 на Жетису. Местната преса твърди, че бившият наставник на ЦСКА е пред уволнение.

"Играхме добре през второто полувреме, но не вкарахме. Това е големият ни проблем. Имаме един гол за четири мача", заяви Младенов след срещата.

Отборът на Спасов - Кизил Жар заема последно място без спечелена точка до момента. Тимът загуби с 1:2 от Шахтьор (Караганди).

"Футболистите ми показаха сърце и душа и не мога да съм недоволен от тях. Оптимист съм", коментира Никола Спасов след мача.