Българският защитник Петко Христов се е разболял преди мача с Модена и това е причината да не вземе участие в мача вчера, обявиха от клуба му Специя. Двубоят от 19-ия кръг завърши 1:1, а Специя остава на предпоследното 19-о място със 17 точки. Гостите от Модена са на 8-а позиция с 28.

В часовете преди мача лекарят е установил, че Петко Христов вдига много висока температура, рязко се е почувствал отпаднал, имал е симптоми на втрисане и повръщане, разказват от клуба.

В тази ситуация единствен вариант е бил той да бъде изолиран и да му се окаже първа медицинска помощ. А старши треньорът Лука Д'Анджело трябваше да пусне на негово място грузинеца Ива Гелашвили заедно с капитана Димитриос Николау и Келвин Амиан.

За Гелашвили обаче срещата беше особено щастлива, защото именно той вкара в 92-ата минута за Специя и спаси точката с равенството 1:1. Модена излезе напред в 64-ата минута от дузпа, реализирана от Антонио Палумбо.