Българският нападател Стивън Петков откри головата си сметка за Фейрензе при загубата с 1:3 у дома от гранда Спортинг (Лисабон). Срещата бе от 21-ия кръг на португалското първенство.

Юношата на Левски замени друг бивш играч на "сините" Жоао Силва в 75-ата минута и секунди по-късно оформи крайното 1:3. Голаджията се възползва от неразбирателство между Борха и Тиаго Илори и с ефектен удар от въздуха направи безпомощен Рибейро.

Попадението на Петков обаче не помогна на неговия отбор, тъй като преди това лисанбонските лъвове вече имаха преднина от три гола. В 44-ата минута Брисеньо откри резултата, поразявайки собствената си врата. През втората част два гола вкара Бруно Фернандес (58,68).

Фейрензе заема последното 20-о място в португалското първенство с едва 14 точки. Спортинг е 4-и с 42 точки.