Иртиш победи Кайсар за Купата на Казахстан. Така Димитър Димитров спечели българското дерби  срещу Стойчо Младенов от 1/8-финалите на турнир. Иртиш се наложи с 3:2 след продължения.

Срещата беше изключително драматична и премина през два пълни обрата, за да може накрая клубът от Павлодар да се класира напред.

Иртиш поведе в резултата 30-ата минута с гол на котдивоареца Исмаел Фофана. След почивката Кайсар изравни от дузпа, която бе реализирана от Дурман Нарзилдаев. 15 минути преди края на редовното време отборът на Младенов остана с човекпо-малко, но излезе напред в резултата в 80-ата минута. Елжас Алтънбеков вкара за 2:1. Резултатът обаче се запази такъв само 3 минути. Исмаел Фофана вкара своя втори гол и прати срещата в продължения.

Бразилецът Родриго Антонио се оказа печелившият коз в ръката на павлодарци, като реализира победния гол в 110-ата минута.