Челси запази първото си място във Висшата лига и след 11-ия кръг. Лондончани разгромиха с 4:0 Болтън каот гости.

Гол на Челси бе отменен заради засада в 29-ата минута, но "сините" все пак се сдобиха с преднина преди края на първата част. Секунди преди почивката Дрогба бе съборен в наказателното поле от Джей Лойд Самуел" реферът изгони играча на Болтън и отъди дузпа за Челси, превътрната в гол от Лампард.

След почивката гостите тотално наложиха волята си на терена и стигнаха до още три гола.

В 60-ата минута Деко получи добър пас от Анелка, финтира играч на домакините и плъзна топката покрай Яааскелайнен - 0:2. 20 минути по-късно Бранислав Иванович вкара първия си гол в английския елит, след като засече с глава центриране на Карвальо.

В последните секунди на мача Дрогба оформи крайното 0:4 след невероятен пас с пета на Лампард.

Така Челси вече е с 27 точки, с 5 повече от Манчестър Юнайтед. "Червените дяволи" обче играят по-късно днес с Блекбърн.