Бурсаспор остана начело на класирането в турската Суперлига, завършвайки 1:1 срещу Фенербахче в дербито на 10-ия кръг. Българският вратар Димитър Иванков започна под рамките на вратата на домакините и остана на терена през всичките 90 минути на срещата.

Домакините започнаха мача много колебливо. В 14-ата минута Алекс засече топката с глава след корнер, но не за щастие на Иванков не намери целта. Само 3 минути по-късно обаче гостите успяха да открият резултата. Отново Алекс подаде чудесно към Сентюрк, който направи българския страж безпомощен от близко разстояние.

След почивката домакините се опитаха да променят събитията на терена. Така се стигна до 51-ата минута, когато Иван Ергич получи топката от Бахадир и изравни.

В 67-ата минута Митков Иванков получи контузия, но стисна зъби и успя да доиграе срещата. Секунди преди последния съдийски сигнал Леонел Нунес можеше да донесе победата за домакините, но ударът му премина на сантиметри от лявата греда.