Националът Валери Божинов  най-после се отпуши. Играчът на Спортинг (Лисабон) отбеляза два гола за своя тим при победата над Жил Висенте с 6:1.

Срещата, играла се на ст. "Жозе Алвеладе", бе от 8-ия кръг на шампионата на Португалия. Резултатът бе открит още в 7-та минута, като автор на попадението бе Гаручо. Головата фиеста за Лъвовете обаче се развихри през второто полувреме.

Първо Волфсвинкел удвои от дузпа (58 мин.), а после, с два гола на Сапел (62 и 66 мин.), резултатът набъбна до 4-0. Гостите от Жил Висенте върнаха едно попадение чрез Роберто (75 мин.) - и тогава дойде часът на Божинов, току-що влязъл на мястото на Сапел.

Валери набързо заби два гола (79 и 90+2 мин.), оформяйки крайното 6-1 за Спортинг. Попаденията бяха първите за българина в официален мач за новия му тим. В класирането водят Порто и Бенфика с по 20 т., следвани от три отбора с по 17 т., сред които и Спортинг.