Българският полузащитник Борислав Цонев вкара шестия си гол в китайското футболно първенство, като се разписа при успеха на неговия тим Далиен Про над ФК Хебей с 4:1. Цонев влезе в игра в 14-ата минута в 28-ия кръг на китайската Суперлига, след като съотборникът му Сън Чжъвей се контузи.

И след появяването си на терена се превърна в участник във важните моменти в срещата. Той отбеляза гол, пропусна дузпа и можеше поне още един път да вкара топката в мрежата на домакините.

Лин Лянмън откри резултата в 16-ата минута за Далиен Про, а в 3-ата минута на добавеното време Борислав Цонев сам си спечели дузпа и получи шанса да се разпише. Ударът му обаче беше спасен от вратаря Бао Ясюн. Преди това в 20-ата минута Цонев пробва далечен изстрел с много сила, но топката не попадна в целта. Десет по-късно той подаде перфектно от тъчлинията, но Гао Хуачзъ не намери целта с глава. В 57-ата минута бившият полузащитник на Левски също можеше да вкара с глава, но не беше прецизен.

В 67-ата минута обаче гостите удвоиха, но Хебей ФК върна един гол десет минути по-късно. Цонев успокои гостите в 81-ата минута на срещата, след като отбеляза за 3:1 след подаване на Ян Сянчуан. Това е шести гол за българина в китайската Суперлига от началото на сезона. Крайното 4:1 оформи Фей Ю пет минути пореди последния съдийски сигнал.

С тази победа Даниел Про събра 36 точки, заема 12-о място от 18 отбора и напрактика си гарантира оставането в групата шест кръга преди края.

10-и гол за сезона пък отбеляза Фернандо Каранга. Той откри резултата в 14-ата минута за успеха на Хенан ССЛМ с 3:2 над Шанхай Порт като гост. Хенан ССЛМ има 50 точки и е на 4-о място. Първото място в момента се поделя от Ухан и Шандон с по 65 точки.

Христо Стоичков премери сили на голф с бивши легенди (СНИМКИ)