Отборът на Мидтиланд за пореден път не успя да победи големия враг Брьондби през този сезон. Вълците допуснаха обрат от 2:0 до 2:3 и подариха победата на прекия си конкурент в битката за титлата. Българинът Божидар Краев този път бе оставен на резервната скамейка и се появи в игра едва в 81-ата минута на мястото на Драхман.

Иначе двубоят започна повече от добре за домакините, които поведоха набързо с два гола на Викхайм в 14-ата и 17-ата минута.

Брьондби обаче върна едно попадение в 28-ата минута чрез Вилчек и на полувремето преднината на Мидтиланд бе само от един гол. Големият обрат дойде в самия край на мача. Първо в 80-ата минута отново Вилчек вкара за 2:2, а победният гол за Брьондби бе дело на Юнг в 84-ата минута.

Така Брьондби остава на върха в таблицата със 72 точки, като вече има преднина от 3 пред Мидтиланд, който пък се намира на 2-ата позиция с 69 точки.