Българският национал Благой Георгиев и Валентин Илиев записаха победа над Цветан Генков, след като Терек надделя с 1:0 над Динамо (М) в мач от 3-ия кръг на руската Висша лига. Голът вкара в 13-ата минута Тимур Джабраилов, след като два последователни удара на бразилеца Клебер бяха избити от вратаря на гостите Габулов.

Тимът от Чечня нанесе първо поражение на бронзовите медалисти от началото на сезона. Двубоят, както и всички останали от кръга бяха предшествани от минута мълчание в памет на починалия бивш футболист и треньор Владимир Федотов, който за кратко бе начело и на софийския Левски.

Благо и Вальо излязоха титуляри за Терек, както и словакът Радослав Забавник, носил екипа на софийския ЦСКА. Юношата на Локомотив (Мз) Генков пък смени на почивката Димидко в състава на московчани. В 23-ата минута Георгиев получи жълт картон за нарушение срещу Кирил Комбаров.

Благо обаче успя за извади от играта Гранат, който бе изгонен в 73-ата минута. Централният защитник на московчани първо бе предупреден официално за спъване на българина отзад в 57-ата минута, а 16 по-късно пое към съблекалнята след нова балтия срещу нашия.