Виктор Генев записа дебют за Петролул (Плоещ) при загубата с 0:1 срещу Поли (Тимишоара) на Георги Сърмов в мач от турнира за купата на Лигата в Румъния.

26-годишният българин подписа договор с Петролул във вторник, а на следващия ден дебютира в центъра на отбраната на своя тим. Той издържа 84 минути на терена и беше заменен от Дан Буча, като резултатът вече беше 1:0 в полза на Сърмов и компания. Голът падна в 67-та минута с точен удар на Роберт Елек, а българският халф остана на терена до последния съдийски сигнал. В същото време Радослав Димитров влезе в игра в заключителните минути при поражението на Ботошани с 0:3 от Конкордия, докато вратарят Пламен Илиев изобщо не попадна в групата на своя тим.

Отсъствието на Илиев не даде положителен резултат за отбора на Ботошани, който загуби за четвърти пореден път във всички турнири. За Конкордия, който посреща Ботошани и в мач за първенството в събота, точни бяха Мариан Кристеску в първата минута, Роберт Ръдукану в 82-та и Флорин Пуреке в добавеното време.