Своеобразното българско дерби от 15-ия кръг в полското футболно първенство между отборите на Лехия Гданск, в чийто състав играе Симеон Славчев, и Погон Шченин със Спас Делев в състава завърши без победител.

Срещата приключи при 1:1, а двамата българи започнаха като титуляри за отборите си и записаха пълни 90 минути на терена. Срещата започна по-добре за домакините от Гданск, които откриха резултата в 6-ата минута чрез Рафал Волски, но още преди почиквата Погон изравни чрез гол от дузпа на Адам Фрачак.

През втората част и двата отбора имаха своите шансове, но нов гол не падна. В подреждането Лехия отстъпи първото място на Ягелония, но и двата отбора имат по 30 точки. Погон е на шеста позиция с 21.