Ден след като Георги Христов ("Тампа Бей Роудис") получи приза за най-добър играч на Северноамериканската лига, другият ни представител в нея Стефан Димитров взе титлата с "Ню Йорк Космос", пише в. "24 часа".

Легендарният тим, който възкръсна преди няколко години, спечели с 1:0 финала във втората по сила лига зад океана срещу "Атланта Силвърбекс" пред 8000 зрители в най-големия град на щата Джорджия.

Единственият гол падна в 50-ата минута, когато бившият испански национал Маркос Сена се разписа от воле от 18 метра, след като топката бе изчистена в краката му от защитниците на "Атланта".

Димитров, който в България игра за "Етър", имаше най-добрите положения за гол през първата част, но ги пропусна. Едното бе особено чисто, след като пред него бе само празната врата, но той успя да прати топката край гредата.

"Важното е, че в първия си сезон върнахме трофея там, където му е мястото", заяви треньорът на нюйоркчани Джовани Саварезе, бивш национал на Венецуела.
Димитров игра до 77-ата минута, когато бе сменен от италианеца Алесандро Носели, бивш играч на "Сасуоло".

В сряда "Ню Йорк Космос" ще гостува на испанския "Виляреал" за приятелски мач в чест на Сена, който през цялата си кариера игра там, преди да се премести в САЩ.
Роденият в Бразилия халф е европейски шампион с Испания за 2008 година.