Отборът на Хайдук (Сплит), който е воден от българския наставник Красимир Балъков, успя да се класира на 1/4 финал за Купата на Хърватия. Грандът от Сплит успя да победи с 3:2 Карловац, единственият тим, който в последните 6 кръга на шампионата е взимал точки от Хайдук.

Анте Вукушич се разписа на два пъти в 3-ата и 57-ата минути, а между неговите попадения един гол вкара и Никола Сарич в 19-ата за комфортното 3:0 за тима на Бала. Ивилич и Стефанчич успяха да върнат две от попаденията, с които поддържаха интригата до самия край на мача, но така и не стигнаха до обрат.

Останалите четвъртфиналисти за Купата на Хърватия са Динамо Загреб, Осиек, Истра, Загреб, Риека, Виноградар, Цибалия.

Следващите три фази на турнира се играят в два мача, с реванши. Четвъртфиналите са на 23/30 ноември, полуфиналите на 21 март и 11 април, а финалът, пак в две срещи - на 2 и 16 май.