Радослав Панталеев се класира на четвъртфиналите на боксовия турнир Купа "Странджа". Бронзовият медалист от последното Световно първенство постигна убедителна победа на старта при 91-килограмовите.

Той победи с 4:1 съдийски гласа (29:28, 29:28, 29:28, 29:28, 28:29) боксиращия за Гърция Вахан Наницанян. Утре Панталеев ще се изправи срещу Сагиндик Тогамбай (Каз).

Нови два български успеха на купа "Странджа"

Довечера ни очакват още 5 мача с българско участие

Станимира Петрова не се затрудни на старта на турнира. Звездата ни в категория до 57 килограма постигна убедителна победа в първия си мач в зала "София". Многократната европейска шампионка победи убедително Дея Боланца (Хърватия).

В типичния си "танцувален" стил Станимира не остави шансове на съперничката си и заслужи класиране за 1/4-финалите след технически нокаут във втория рунд.

Следващата противничка на българката по пътя към титлата ще бъде казахстанката Владислава Кухта.

Стойка Кръстева с убедителна победа в първия си сблъсък на купа "Странджа"

Габриела Димитрова отпадна на старта на надпреварата

Габриела Димитрова отпадна на старта на "Странджа". Националката ни в категория до 51 килограма отстъпи на румънката Лакрамиора Перийоц. Българката бе поставена в трудна ситуация, след като й бе отброен и нокдаун, но все пак успя да намери сили и да довърши срещата. В крайна сметка обаче Габриела допусна поражение с 0:4 съдийски гласа.