Президентът на БФ Бокс Марин Димитров за пореден път изрази недоволството си от отсъжданията на реферите на завършилото вчера световно първенство по бокс за аматьори в Чикаго.

След финалния бой в категория до 81 килограма, в който съдиите удариха здрава тесла на руснака Артур Бетербиев и направиха узбека Атос Атоев световен шампион (20:17 точки), Димитров се превърна в едно от главните действащи лица в залата, след като бурно освирка съдиите.

След това шефът на федерацията ни демонстративно стисна ръката на Бетербиев и треньора на руския тим Александър Лебзяк в смесената зона. Президентът на боксовата федерация на Казахстан Серик Конакабиев пък призова ръководството на АИБА за спешна чистка сред реферите.

Руските боксьори спечелиха три титли на първенството. Италия и Съединените щати останаха с по две, а по един шампион имат Китай, Англия, Казахстан и Уезбекистан.
Както е известно, българският тим остана без медал на шампионата, като само Борис Георгиев (до 64 кг) си осигури олимпийска квота за Игрите в Пекин.