От боксовата федерация са отказали покана на Европейската боксова федерация Пловдив да бъде домакин на Световно първенство по бокс.

"Не приехме, защото не срещаме подкрепа от държавата. Европейското първенство в Пловдив бе организирано и проведено благодарение на съдействието, което ни оказаха от Международния технически панаир и община Пловдив", коментира избраният на 29 юли за президент на Българската федерация по бокс Марин Димитров.

Димитров заяви, че във федерацията ще бъде назначен технически директор, който заедно с изпълнителния, ще се занимава с организационните проблеми на федерацията и с всичко около състезанията от вътрешния и международен календар.

Боксовите национали ще получат обещаните им от федерацията премии, след като новото ръководство на Българската федерация по бокс, избрано на 29 юли, получи съдебна регистрация, каза още новия президент на федерацията.

Съдът трябва да регистрира новото ръководство до две седмици.

От боксовата федерация обещаха 20 000 лева за златен медал от Европейското, 15 000 лева за сребро, и 10 000 лева за бронз.

На първенството на Стария континент българите спечелиха титла (Борис Георгиев в категория до 64 килограма), два сребърни медала - Детелин Далаклиев (категория до 54 кг) и Спас Генов (до 69 кг), и два бронзови   - Алексей Шайдулин (до 57 кг) и Кубрат Пулев (над 91 кг).

Марин Димитров допълни, че хората от спортно-техническия щаб на състезателите, спечелили отличия на турнира в Пловдив, също ще вземат премии, които ще са до 70 процента от сумите, които ще получат боксьорите.